Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Zlá krev - jak majitelka startupu ze Silicon Valley oklamala svět

Zlá krev - jak majitelka startupu ze Silicon Valley oklamala svět
Novinka

John Carreyrou
Rok vydání:2019
Vydavatelství:Jan Melvil Publishing, s.r.o.
ISBN:978-80-7555-082-8
Stran:320
Skladem:ano
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Řízení, management, ekonomika
Ekonomie, komunikace, prodej
Kód:B33052


Sleva 11% - z ceny 399,00 Kč s DPH
Nová cena 355,00 Kč s 10% DPH


kusů


Jak mohla devatenáctiletá dívka ošálit protřelé investory ze Sillicon Valley?

Díky čemu dokázala vodit za nos největší americká média, oslavující ji jako „Steva Jobse v sukních?“ Proč nikdo tolik let nepoznal, že zázračný technologický startup s hodnotou devíti miliard dolarů je ve skutečnosti podvod?

Věřte, že tento strhující „byznysový thriler“ o společnosti Theranos, který je oknem do paradoxního světa Sillicon Valley i temnou sondou do psychologie těch, kteří jsou ochotni obětovat podnikatelskému úspěchu naprosto vše, neodložíte, dokud jej nedočtete do konce.

Seznamte se s nejžhavějším startupem v Silicon Valley založeným Elizabeth Holmesovou, která se po roce studia rozhodla opustit Stanford, aby se mohla plně věnovat svému přelomovému vynálezu. Svou vizí mnohé uchvátila natolik, že ji začali označovat za Steva Jobse v sukních. Velké ambice, bohulibé poslání, strhující nadšení a skvělý tým zajistily firmě přízeň investorů, kteří do ní nalili několik set milionů dolarů. Hodnota Theranosu vystoupala k neuvěřitelným devíti miliardám dolarů.

Velké maloobchodní řetězce byly plné očekávání. Edison, slibný diagnostický systém Theranosu, byl právě uveden na trh a měl oživit jejich stagnující byznys. Ale tou dobou už i Elizabeth Holmesová špatně zakrývala obavy. Dokonalá image podniku se pomalu hroutila a miliardový podvod vycházel postupně najevo, Holmesová však obvinění stále popírá. Sillicon Valley, místo, kde lze tak snadno uvěřit cizím snům, dostalo velkou lekci.

Proč se očekávání investorů a obchodních partnerů Theranosu nenaplnilo, revoluce v laboratorním průmyslu se nekonala a nemožné zůstalo nemožným? Na to ve své knize odpovídá dvojnásobný držitel Pulitzerovy ceny, investigativní novinář deníku Wall Street Journal, John Carreyrou.

Vyzpovídal stovky bývalých zaměstnanců Theranosu i lidí zvenčí, prozkoumal detaily vývoje i osobní melodrama Holmesové a vykreslil tak potrét neuvěřitelných zákulisních machinací, lží a nereálných očekávání. Soudní řízení proti majitelce stále probíhá. Příběh jednoho z největších „jednorožčích“ podvodů historie vás nenechá vydechnout a podobně jako u všech kriminálních případů jej neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku. Nejlepší byznysová kniha roku 2018 podle poradenské společnosti McKinsey odkrývá to, co by vás ani ve snu nenapadlo.


Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku