Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Uč jako umělec - malá kniha o velkých vzdělávacích myšlenkách

Uč jako umělec - malá kniha o velkých vzdělávacích myšlenkách
Novinka

Robert Čapek
Rok vydání:2020
Vydavatelství:Jan Melvil Publishing, s.r.o.
ISBN:978-80-7555-105-4
Stran:240
Skladem:ano
Kategorie:Narození dítěte
Emoce, podvědomí, sebepoznání
Design , Architektura, Art
Kód:B33569


Sleva 11% - z ceny 349,00 Kč s DPH
Nová cena 311,00 Kč s 10% DPH


kusů


Co takhle proměnit školní třídu v dílnu plnou radosti a spojit vzdělávání s pozitivními emocemi? Kdo to může udělat? Vy, učitelé! O reformě školství se bude debatovat ještě roky, ale do moderní výuky se můžete pustit i bez ní. Třeba hned zítra. Nastal čas, abyste začali učit jako umělci!

Zkoušení u tabule? Ztráta času... Monotónní výklad? Nuda, která se do paměti neuloží... Biflování? Otrava... Tomu všemu odzvonilo!

Frontální výuka, náročná domácí příprava a hodnocení dané průměrem známek nemají podle autora v českém školství místo. Vysvětlí vám, že zdaleka nejvíce se žák naučí při tzv. činnostním učení, tedy ve chvíli, kdy si poznatky a zkušenosti osvojuje vlastní cestou. Z toho by měl vycházet i učitel, který může používat pro podporu odlišných stylů žáků řadu různých metod, od týmové spolupráce až po velmi efektivní vzájemné učení. Nikdy by naopak neměl žáky srovnávat mezi sebou nebo jim dávat špatné známky.

Učitel, psycholog a didaktik Robert Čapek vám ukáže, jak žáky přitáhnout k vašemu oboru a probudit v nich nadšené přírodovědce, budoucí novináře nebo kreativní architekty. Protože moderní učitel není ve škole proto, aby naučil „látku“, je v ní proto, aby si jeho žáci hráli, tvořili a objevovali. A díky tomu se vzdělávali, aniž by je škola unudila k smrti.

V knize najdete spoustu konkrétních tipů a postupů, založených na vědeckých poznatcích i praktických zkušenostech ze škol, kde už moderní výukové metody běžně používají.

Inspirací je i pro rodiče, kteří váhají, kterou školu svým dětem vybrat a co od vybrané instituce můžou očekávat.

V knize se mimo jiné dozvíte

Jak ve třídě vytvořit stav flow, kdy se žáci ponoří do učení s maximálním soustředěním. Že k seznámení se s řeckými a římskými bohy je možné použít Instagram. Jak si v chemii zahrát bingo s tabulkou prvků. Že aktivit za pololetí lze učinit desítky, aniž byste výukové metody opakovali. Jak jednoduše otestovat, nakolik je vaše výuka kvalitní, a změnit její slabá místa. Proč s moderním přístupem připravíte žáky na přijímačky lépe než frontální výukou. Jak nevyhořet a učit moderně i v prostředí tradiční školy.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku