Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Tao fyziky

Tao fyziky
Fritjof Capra
Rok vydání:2009
Vydavatelství:DharmaGaia
ISBN:80-7289-045-9
Stran:368
Skladem: na dotaz
Kategorie:Historie, filozofie
Náboženství a mytologie
Záhady, tajemství, záhadologie
Kód:002824
Podobné knihy:Polemika islámu s judaismem a hebrejskou biblí ve středověku
Mýtus věčného Žida mnoho podob Ahasvera
Jantarová komnata


Cena 399,00 Kč s 10% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).

Podle Capry je holistický pohled na svět, který se začíná vynořovat ze základů moderní fyziky, slučitelný se starodávnou moudrostí Východu. Východní moudrost zde představuje cenný inspirační zdroj i pro současnou vědu.
Capra zde ukazuje na úzké vztahy mezi moderními fyzikálními teoriemi a mystickými koncepcemi taoismu, buddhismu, zenu a hinduismu.
Ty vedly nejen k vytvoření "nové fyziky" (tj. fyziky založené na představách teorie relativity a především kvantové mechaniky), ale ve svých důsledcích vedou i k celkově novému vidění světa (paradigmatu).
Ve své první knize, světovém bestselleru Tao fyziky (1975), se zabývá filosofickými důsledky dramatických změn pojmů a představ, jež se ve fyzice objevily během 20. století.
na základní změnu světonázoru, ke které dnes dochází ve vědě i v lidské společnosti, na odhalení nové vize reality a na sociální důsledky této kulturní přeměny.
Známý americký fyzik rakouského původu působící na Kalifornské universitě v Berkeley, se už více než dvacet pět let kromě své úzké specializace v kvantové fyzice zaměřuje ještě na jedno ústřední téma:

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku