Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Tajemství čtvrté dimenze - Tertium Organum (1.díl)

Tajemství čtvrté dimenze  -   Tertium Organum  (1.díl)


Petr Uspenskij (též Uspenský) byl nejslavnějším žákem ruského mystika Georgije Gurdžijeva. V r. 1912 vyšlo jeho dílo s tajemným názvem Tertium Organum. Tato publikace vynesla Uspenského do výšin významných myslitelů 20. století.

Tertium Organum je podle autorových vlastních slov klíčem k tajemstvím času a vesmíru. Věnuje se v něm různým vědeckým, filosofickým i psychologickým toriím a snaží se vysvětlit mnohé jevy a skutečnosti, jež jsou pro nás často nepochopitelné, jako okultizmus, láska, oduševnělost přírody, hlasy kamenů, matematika nekonečna, mystika, vesmírné vědomí, zrod výjimečného člověka... To vše z pohledu vyšší abstraktní matematiky a filosofie.

Uspenský se zde zamýšlí nad základními filosofickými otázkami, které se týkají hmoty, podstaty bytí, relativity i absolutna, a snaží se rozluštit, co si vlastně máme představit pod pojmy prostor a čas. Zvláštní pozornost věnuje tajemné čtvrté dimenzi, která patří do světa "vyšší energetické úrovně", přičemž tento typ světa nedokážeme pochopit ani popsat. Uspenský se obrací i k jiným filosofům, například ke Kantovi, a rozebírá jejich ideje z jiného úhlu pohledu: hledá v nich skryté vědomosti, jež zůstaly běžnému čtenáři utajené...


Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku