Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Stalinova dcera bouřlivý život Světlany Stalinové

Stalinova dcera bouřlivý život Světlany Stalinové
Novinka

Rosemary Sullivan
Rok vydání:2017
Vydavatelství:Motto
Stran:600
Skladem:ano
Kategorie:Narození dítěte
Beletrie, matematika, různé
Historie, filozofie
Kód:MM9340


Sleva 10% - z ceny 399,00 Kč s DPH
Nová cena 359,00 Kč s 10% DPH


kusů


Otce si nevybrala, přesto nemohla uniknout jeho jménu ani svému původu...

O tom je objevný životopis Světlany Allilujevové - ženy, jejímž osudem bylo žít ve stínu jednoho z nejmonstróznějších diktátorů historie a zároveň jejího otce Josifa Vissarionoviče Stalina.

Životopis Stalinova dcera sepsala historička Rosemary Sullivanová ve spolupráci se Světlaninou dcerou Olgou a na základě mnoha hodin rozhovorů, studia korespondence a archivů FBI, CIA i ruských státních archivů. Vydán mohl být až po Světlanině smrti.

V biografii Stalinova dcera ukazuje Rosemary Sullivanová těžký život „kremelské princezny", která sice netrpěla hladem a pronásledováním jako miliony obyvatel Sovětského svazu v době kruté vlády jejího otce, přesto se ani jí nevyhnuly těžké ztráty.

Světlana se narodila v roce 1926 a mládí strávila ve zdech Kremlu ve stínu svého otce, tehdejšího neomezeného vládce Sovětského svazu. O osmdesát pět let později zemřela v Americe jako osamělá stařena jménem Lana Petersová.

Během života přišla téměř o všechny, které milovala. O matku, která spáchala sebevraždu. O strýce a tety pohlcené tragédií politických procesů. I o milence, který byl poslán na Sibiř. Když v roce 1967 uprchla zdo USA nechala v SSSR své dvě děti. Ani její nový život v Americe ale nebyl šťastný, stále zůstávala rukojmím svého původu, politickým vězněm jména svého otce. Jen málokdy našla přátele, kteří by v ní viděli jen Světlanu, a ne Stalinovu dceru. Jediný životopis sepsaný přímo ve spolupráci se Stalinovou dcerou.

„Sullivanová napsala biografii závratných rozměrů, která kombinuje tragédii a historii, jež by byly hodny i ruského románu. Soucitně, ale přitom nezaujatě vrhá světlo na život ženy, která nikdy nemohla uniknout hříchům svého otce, Josifa Vissarionoviče Stalina." (z recenze The Independent)

Přidat k oblíbeným odkazům Doporučit příteli Tisk informací Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+