Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Posvátný baldachýn základy sociologické teorie náboženství

Posvátný baldachýn základy sociologické teorie náboženství
Novinka

Peter L. Berger
Rok vydání:2018
Vydavatelství:Barrister & Principal
ISBN:978-80-7364-059-0
Stran:180
Skladem:ano
Kategorie:Náboženství a mytologie
Psychologie, psychoterapie, psychiatrie
Kód:B32326
Podobné knihy:Dobrodružství náhodného sociologa


Sleva 7% - z ceny 289,00 Kč s DPH
Nová cena 269,00 Kč s 10% DPH


kusů


Tento poutavý rozbor společenských kořenů náboženství staví na sociologické teorii vědění, již Peter L. Berger společně s Thomasem Luckmannem poprvé představil ve slavné knize Sociální konstrukce reality. Výklad Posvátného baldachýnu se opírá o řadu příkladů ze starobylých i současných náboženství a přesvědčivě ukazuje, jakým způsobem je náboženství ukotveno v lidské společnosti – náboženství tvoří „posvátný baldachýn“, který společnost vztyčuje nad svým institucionálním řádem, aby ho obdařila významem a ochránila jej před hrozbou chaosu.

„Berger má stručný a jasný styl… ve svém oboru prakticky nemá v tvůrčím rozletu sobě rovného. Posvátný baldachýn to dokazuje v největší možné míře… je to jednoduše jeho nejdůležitější kniha. Skutečně si myslím, že se jedná o nejdůležitější příspěvek k sociologii náboženství od Weberovy práce Protestantská etika a duch kapitalismu.“ – Jeffrey K. Hadden v Commonweal

PETER LUDWIG BERGER (1929–2017) patřil k nejznámějším americkým sociologům 20. století. Ve svých knihách se věnoval kromě obecných teoretických otázek také povaze moderní společnosti a jejím dopadům na tradiční podoby náboženské víry. Některé z jeho prací jsou již v současnosti pokládány za klasické.

Přidat k oblíbeným odkazům Doporučit příteli Tisk informací Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+