Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


POVĚDOMÍ - Ájurvédská základní škola

POVĚDOMÍ - Ájurvédská základní škola
Novinka

Ájurvédáčárja Dr. Govind Rajpoot PhD. a spol.
Vydavatelství:SARASVATÍ
Stran:408
Skladem: na dotaz
Kategorie:Aromaterapie, ajurvéda
Kód:B33056
Podobné knihy:KAMENY a ÁJURVÉDA
Ájurvédské masáže Dátá Snéhan škola tradiční indické masáže
Nemoci a ájurvéda
Ájurvédské bylinky
Ájurvéda a Indická kuchyně (Ájurvédská kuchyně)
Nadi Parikša ájurvédská pulsová diagnostika


Cena 590,00 Kč s 10% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).


Synoptická učebnice Ájurvédské Univerzity Praha.

Ájurvéda je znalost, která pochází z nejstarších spisů na světě známých pod názvem védy. Védyslouží lidem pro vědomost a poznání. Védy jsou know-how toho, jak žít a všeho, co je kolem lidského života podstatné. Védy zahrnují kompletní informace o dodržování pravidel pro zdravý život, jak v kolektivu, tak v sociálním systému.

Takto Védy automaticky zahrnují i ájurvédu. Ájurvéda je jen malou částí složitého a rozsáhlého spektra života. Proto pochopení ájurvédy není možné bez pochopení kompletní koncepce véd. Koncepce těchto védbyla v rámci vývoje času roztříděna do různých upanišada z upanišadse vyvinulo šest druhů filozofie, daršan.

Tyto filozofie jsou základem, na kterém je ájurvéda postavená. Tyto filozofie jsou základem pro sociální systém, civilizaci, kulturu a výchovu společnosti. Védybyly odjakživa dostupné každé rodině, každé společnosti, pro každou výchovu a tak bylo snadné se ájurvédu naučit, pochopit a praktikovat. Vzhledem k tomu, že jsme v Čechách v Evropě, máme zde velice odlišnou kulturu, výchovu, tradice, zvyky, pochopení, styl uvažování, proto je z evropského pohledu velice náročné se ájurvédu rovnou začít učit. Ájurvéda se nedá hned lehce pochopit a je potřeba pro její učení příprava. Tato příprava obsahuje znalosti filozofie a definice jednotlivých sanskrtských slov, protože to jsou slova sloučená a těžko se dají překládat. Jedinou možností je tedy pochopení jejich definice. Moderní literatura pojednávající o ájurvédě neustále opakuje stejnou chybu a sanskrtská slova se do ostatních jazyků překládají. Tím vzniká nepochopení, špatná interpretace a nemůže tak dojít ke správnému porozumění. Povědomí tak slouží jako úvod do ájurvédy, kde se člověk seznámí s její filozofií, základní koncepcí života a konstrukcí těla. Jde o dokonalou přípravu pro porozumění a pochopení ájurvédských spisů. Ochátnávka z knihy

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku