Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Osobní počítač - názorný průvodce hardwarem, systémem a sítěmi (kniha a CD-ROM)

Osobní počítač - názorný průvodce hardwarem, systémem a sítěmi (kniha a CD-ROM)
Mike Meyers
Rok vydání:2013
Vydavatelství:Computer Press
ISBN:80-7237-449-4
Stran:249
Skladem: na dotaz
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Záhady, tajemství, záhadologie
Kód:018152
Podobné knihy:Sedmdesát velkých záhad světa přírody
Vegetace České republiky 3 vegetace vodních nádrží a toků, rákosin, pramenišť, rašelinišť a dalších typů mokřadů
Muž, který stvořil Šifru mistra Leonarda - neautorizovaný životopis Dana Browna
Uneseni mimozemšťany


Cena 199,00 Kč s 10% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).


Funkce, instalace, upgrade a opravy počítačových komponent.

Chcete získat dovednosti profesionálního počítačového technika? Ucházet se o místo administrátora, nebo se stát vládcem svého počítače – umět ho rozebrat, sestavit, přizpůsobit svým požadavkům či vyřešit některý ze stovek možných problémů a poruch? Propojit ho s dalšími počítači do sítě a připojit k Internetu?

Neobvykle názorný průvodce a rádce v knižní podobě vám pomůže vyrůst ze zvídavého uživatele v počítačového technika nebo administrátora a poskytne vám detailní ukázky a návody pro nejrůznější situace. Nepodobá se žádnému z dříve vydaných hardwarových průvodců, nepřekypuje teorií ani výčty parametrů již historických komponent. Popisuje současný hardware a technologie a jako prakticky koncipovaná pomůcka je především ukazuje – na stovkách mimořádně zřetelných fotografií a schématických nákresů. Nešetří cennými radami a pomocí cvičných otázek a úloh na koncích kapitol vám umožňuje ověřit, jak si v případě systematického studia knihy počínáte. Informačně bohatou publikaci však nemusíte číst stránku po stránce – stačí ji mít připravenou pro okamžik, kdy se rozhodnete upgradovat určitou komponentu, pochopit funkci moderní technologie nebo ušetřit za opravu počítače v servisu.

Kniha vás vybaví znalostmi, zejména však praktickými dovednostmi mj. v následujících ohledech:

- Jak funguje počítač - Základní pracovní nástroje, rozpoznání komponent počítače - Konfigurace paměti CMOS a BIOSu - Rozšiřující sloty, instalace přídavných karet, výměna komponent - Manipulace se základními deskami, procesory a pamětí - Napájení a chlazení počítače - Instalace, rozdělování a formátování pevných disků - Instalace CD, DVD a disketových mechanik - Instalace a upgrade na Windows 98/Me, Windows 2000 Professional a Windows XP - Správcovské operace pomocí grafického rozhraní i příkazového řádku - Optimalizace a vylaďování výkonu počítače - Řetězení zařízení SCSI - Instalace zvukových a grafických karet - Notebooky, kapesní počítače (PDA) a bezdrátové technologie - Správa tiskáren, připojování se k sítím a Internetu Obsah publikace plně odpovídá požadavkům světově uznávané zkoušky A+ asociace CompTIA, součásti renomovaného nezávislého certifikačního programu pokrývajícího celou oblast IT. Držitel certifikátu prokazuje základní schopnosti pro údržbu osobních počítačů; dosud jej získalo přes 500 000 techniků. Školení a zkoušky provádějí i vybraná školicí střediska v tuzemsku.

Přiložené CD obsahuje souhrny látky a testy ke kapitolám knihy a užitečné utility pro techniky: Sisoft Sandra, MemTest86, Powerstrip, CDCheck a ATI Tray Tools.

Mike Meyers je považován za jednoho z největších expertů na přípravu pro certifikaci v oblasti počítačů a počítačových sítí. Kromě této knihy vydal rovněž jednotlivé publikace k počítačovým sítím, hardwaru, operačním systémům a jazyku Java. Je oceňován pro svou schopnost precizně vysvětlovat technické detaily v široké škále témat.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku