Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Mezi touhou po moci a zbožností

Mezi touhou po moci a zbožností
Siegfried Obermeier
Rok vydání:2005
Vydavatelství:Brána
Stran:238
Skladem: na dotaz
Kategorie:Historie, filozofie
Manželství, vztahy, sexualita
Náboženství a mytologie
Kód:020014
Podobné knihy:HAFÉZ poklad perské poezie - učení filozofa lásky
Ženy v purpuru- o císařovnách z byzantské historie (ve slevě jediný výtisk !)


Sleva 7% - z ceny 256,00 Kč s DPH
Nová cena 238,00 Kč s 10% DPHAutor ale nekončí 17. stoletím, v závěru knihy dovádí ve stručném přehledu dějiny papežství až do současnosti a podrobněji se zabývá některými papeži, z moderní doby především osobou Pia XII., který potichu kolaboroval s nacisty, a hodnotí také pontifikát Jana Pavla II.
Bojovali nejen proti svým konkurentům v církvi, ale i proti králům a císařům. Vyskytly se i případy, že někteří byli ochotni svůj úřad prodat tomu, kdo dá ví. dá se říci, že co papež, to typ krutosti, pomstychtivosti, ziskuchtivosti, snahy o co největší moc nad lidmi i o moc politickou.
Tito papežové odstraňovali své protivníky jedem nebo dýkou, dávali je zardousit, umučit hladem, bezostyšně smilnili, bažili po majetku a světské moci.
Kniha populárního německého autora nás šokuje příběhy těchto "nesvatých Otců" a provádí dějinami papežství do poloviny 17. století. Každá kapitola má svého hlavního "hrdinu", který něčím záporně vynikal.
V dějinách papežství, zejména ve středověku, ale i na počátku novověku, byli "zástupci Boha na zemi", kteří se neštítili téměř ničeho, dokonce ani nejtěžších zločinů.
Životy hříšných papežů

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku