Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Metoda BulletJournal - zhodnotťe včerejšek, uspořádejte si dnešek a naplánujte zítřek

Metoda BulletJournal - zhodnotťe včerejšek, uspořádejte si dnešek a naplánujte zítřek
Novinka

v prodeji od 30.05.2019
Ryder Carroll
Rok vydání:2019
Vydavatelství:Jan Melvil Publishing, s.r.o.
Skladem: na dotaz
Kategorie:Emoce, podvědomí, sebepoznání
Motivace, úspěch, propagace
Řízení, management, ekonomika
Kód:B32976


Sleva 11% - z ceny 399,00 Kč s DPH
Nová cena 355,00 Kč s 10% DPH


Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).


Kniha je bestsellerem podle NYT. Stěží se najde někdo, kdo se necítí zavalený informacemi, podněty a úkoly, které se na něj dnes a denně valí. Možná už vám dochází, že chaos moderní doby nelze zvládnout vlastní intuicí či jen pomocí nějaké aplikace. Problém je v tom, že abychom tu nálož osobní agendy zvládali v klidu a bez stresu, v jejím jádru musíme mít propracovaný systém, na nějž se můžeme spolehnout. Ideálně takový, který se bude snadno udržovat a který bude vždy po ruce. Jak dokazuje Metoda BulletJournal, jde to – a nemusí jít o nic digitálního…

Kniha Metoda BulletJournal Rydera Carrolla vychází z autorovy stejnojmenné a dnes již legendární minimalistické metody pro vedení osobní agendy, přezdívané komunitou fanoušků láskyplně BuJo. Pro BuJo nepotřebujete nic než pero a kvalitní blok, který vydrží dlouhodobé každodenní používání. BuJo je postaveno na principu několika důmyslných, ale přesto jednoduchých pravidel a postupů, díky nimž dokážete sbírat, zpracovávat, plánovat a zpětně vyhodnocovat vše, co je pro vás v práci i životě důležité. BuJo obsahuje sadu základních značek, které se rychle naučíte používat pro označování položek ve svých seznamech, takže se mezi nimi budete velice rychle orientovat. Autor metody i knihy dokonce vymyslel, jak do papírové podoby přenést některé vlastnosti digitálních aplikací; například indexování, tedy jakési zjednodušené vyhledávání.

„Skvělý návod k vyčištění a nasměrování vaší mysli.“ – David Allen, autor Mít vše hotovo (GTD)

Jak při čtení knihy brzy zjistíte, na metodě BuJo je úžasná její intuitivnost, jednoduchost (ve srovnání například s GTD) a jakási přízemnost daná tím, že prostě používáte klasické kombo „tužka + papír“; přitom v ní najdete obrovský prostor pro vlastní vylepšení, pro váš „rukopis“ a kreativitu, k níž nás Ryder i povzbuzuje.

Kniha obsahuje nejen popis metody (tedy praktický návod s ukázkami, tipy a triky), ale Ryder trpící poruchou ADD se poutavě věnuje i širšímu pozadí dnešního digitálního zahlcení – nepopisuje jen ono JAK, ale také PROČ. Není proto divu, že knihu chválí i vynálezce metody GTD David Allen či autor Hluboké práce Cal Newport…

Za pár let, kdy BuJo existuje, vznikly v celém světě stovky větších i menších komunit a skupin, v jejichž rámci si „bulletžurnalisté“ vyměňují praktické zkušenosti, dělí se o vlastní mody a často sdílejí ukázky ze svých vlastních deníků. My se těšíme, že další podobnou komunitu pomůžeme vytvořit v České republice. Pokud vás to zajímá, zkuste se pro začátek přihlásit do vznikající skupiny BulletJournal – tipy a triky.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku