Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Kameny krve a víry 1

Kameny krve a víry 1
MVDr. Pavel Kroupa
Rok vydání:2010
Vydavatelství:Karpana
Stran:280
Skladem: na dotaz
Kategorie:Pyramidy,kameny, PŘÍRODA , energie
Historie, filozofie
Záhady, tajemství, záhadologie
Kód:S03605
Podobné knihy:Pyramidy
Dcera Gáie
Tajemství prasíly 2 (Zjevování) (ve slevě jediný výtisk !)
Podzemní Praha (kniha) jeskyně, doly, štoly, krypty a podzemní pískovny velké Prahy


Sleva 7% - z ceny 299,00 Kč s DPH
Nová cena 278,00 Kč s 10% DPHPokud se to podaří třeba jen u jediného historika či archeologa, bude autor knihy spokojen.
Zainteresovaná pracoviště jsou jedinou nadějí na záchranu posledních zbytků megalitických objektů na území Evropy a České republiky především. Prvním a rozhodujícím krokem je překonání profesních předsudků a nezájmu.
V odborných kruzích by práce měla vyvolat náležitý zájem, třeba i rozporuplný, který si tato problematika právem zasluhuje.
Snaží se o vyplnění mezer v informovanosti současné generace o pozůstatcích kamenných pravěkých objektů s cílem zabránit jejich zbytečnému ničení.
V posledních letech zaměřil svou pozornost na pozůstatky evropské megalitické kultury. Téma prehistorických kamenných staveb předkládá populární formou jak k poučení široké veřejnosti, tak i k zamyšlení odborníků.
Své zájmy uplatnil také jako fotograf a dokumentarista v řadě reportáží, tematických a popularizačních článků pro tisk i v podobě dokumentární videotvorby.
již v době svého téměř čtyřicetiletého působení jako praktický veterinární lékař se zabýval přírodovědnými problémy a záhadami, spojenými s historií a archeologickými nálezy.
MVDr. Pavel Kroupa (* 1944)
Není to žádný snílek, ale snaží se o racionální vysvětlení, podložené i svými vlastními výzkumy. Nedílnou součástí publikace jsou i jedinečné letecké snímky popisovaných lokalit dosud nepublikované, které pořídil sám autor.
Vychází z konkrétních lokálních výsledků archeologického výzkumu a snaží se je posuzovat z pohledu nezaujatého amatérského pozorovatele, třídícího a hodnotícího odborné poznatky využíváním logických úvah, otázek a možných odpovědí.
Kniha se zamýšlí nad některými problémy a záhadami neolitických svatyní Bretaně, Malty a Slovenska.
Snaha o vyřešení sporných momentů prehistorie nemusí být vždy v souladu s názory současné vědy. Může být ale inspirací k dalšímu pokroku ve znalostech naší dávné minulosti.
A přece záhady doby kamenné, spojené s temnými kulty a prvními neucelenými náboženskými představami, si zasluhují nále­ žitou pozornost. Jejich rozluštění se může stát klíčem pro pravdivé poznání duchovního vývoje člověka.
Zabývat se tímto problémem s respektováním všech kritérií vědy představuje úskalí nedostatku exaktních prokazatelných poznatků, a tím i riziko odborného propadu.
Odborná pracoviště věnují pozornost čitelnějším a z vědeckého hlediska průkaznějším symptomům pravěku. Kamenné objekty extrémních rozměrů a kamenné svatyně jsou odbornou veřejností chápány spíš jako kuriózní artefakty.
Problematikou menhirů a starých osídlení v evropském měřítku se autor zabývá řadu let.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku