Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Jak rozvíjet vztahy s lidmi, působit na ně a získat jejich důvěru

Jak rozvíjet vztahy s lidmi, působit na ně a získat jejich důvěru
Dale Carnegie & Associates
Rok vydání:2010
Vydavatelství:Práh
ISBN:978-80-7252-280-4
Stran:196
Skladem:poslední kusy
Kategorie:Motivace, úspěch, propagace
Psychologie, psychoterapie, psychiatrie
Řízení, management, ekonomika
Kód:S03121
Podobné knihy:Cíle jak dosáhnout všeho, co chcete
Zakázané přesvědčovací techniky (NLP)
To já přesunul váš sýr
Někdy vyhraješ, jindy se poučíš
Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření


Sleva 7% - z ceny 299,00 Kč s DPH
Nová cena 278,00 Kč s 10% DPH


kusů

Jak se stát charismatickou osobností
Jak porozumět vlastním emocím a jak je zvládnout, jak pochopit emoce druhých
Jak nesouhlasit přijatelným způsobem
Jak se chovat při jednání s komplikovanými lidmi a jak s nimi vyjít?
Jak prodat své vlastní myšlenky, koncepty a návrhy v pracovním a osobním životě, při jednání s přáteli a při jednání s lidmi vůbec
Jak rozpoznat a pochopit osobnostní typy lidí a tuto znalost využít při jednání s nimi
Jak u druhých vzbudit důvěru
Jak ovlivnit lidi, se kterými přicházíme do styku, vytvořením prostředí spolupráce a kolegiality
Jak získat nové přátele a udržet si přátelské vazby
Kapitola 10 Zvládněte své emoce
Kapitola 9 Jak získat a dodat lepší služby
Kapitola 8 Jak nesouhlasit přijatelným způsobem
Kapitola 7 Jak vyjít s komplikovanými lidmi
Kapitola 6 Jak získat lidi na svou stranu
Kapitola 5 Poznejte své lidi
Kapitola 4 Budování důvěry
Kapitola 3 Tři zázračná slova: kooperace, kolektivní součinnost, kolegialita
Kapitola 2 Najděte si nové přátele a udržte staré
Kapitola 1 I vy máte své charisma
Předmluva
Úvod k sérii knih Dale Carnegieho
Obsah
Rady Dale Carnegieho - Jak se stát úspěšnou vůdčí osobností a efektivně se rozhodovat
Rady Dale Carnegieho - Jak se zbavit starostí a stresu
Rady Dale Carnegieho - Jak vést plnohodnotný život
Cesta k úspěchu podle Dale Carnegieho - Jak správně myslet, jednat a mluvit
Těmi dalšími jsou:
Toto je první kniha z celé série.
Podkladem všech knih jsou jeho vlastní zápisky a případové studie, které byly používány v různých kurzech, jež nabízí společnost Dale Carnegie & Associates. Aby carnegiovská pravidla zněla pro dnešního čtenáře aktuálně, a aby se ukázala jejich použitelnost i ve 21. století, původní materiály byly rozšířeny o ilustrativní příklady ze současnosti.
Tato série knih byla napsána s úmyslem seznámit čtenáře s podstatou Carnegieho učení.
Dale Carnegie zemřel v listopadu roku 1955. Nekrolog otištěný v jedněch washingtonských novinách jeho přínos shrnul takto: "Dale Carnegie nevyřešil žádné tajemství vesmíru. Ale dost možná, že víc než kdo jiný ze své generace pomohl bližním, aby spolu lépe vycházeli. A někdy se zdá, že právě tohle lidé potřebují nejvíce."
O několik let později založil Dale Carnegie se svými následovníky společnost Dale Carnegie & Associates, Inc., pro niž společně vytvořili a vyučovali kurzy a semináře. Tyto kurzy v průběhu let absolvovaly miliony mužů i žen ve více než sedmdesáti zemích světa. Carnegiovské semináře ovlivnily životy lidí ze všech vrstev společnosti - od dělníků a úředníků, přes majitele podniků a manažery firem, až po vůdčí osobnosti z vládních kruhů. Mezi absolventy kurzů najdete generální ředitele významných korporací, majitele malých i velkých firem, lidi ze všech možných druhů podnikání, od obchodu až po průmysl, vládní činitele i experty na legislativu a nespočetné množství jednotlivců, jejichž životy obohatily zkušenosti nabyté v kurzech Dale Carnegieho.
V roce 2008 konstatoval respektovaný časopis Fortune Magazine, že kniha patří mezi sedm knih, které by měl mít každý leader ve své knihovně. Carnegieho další kniha Jak se zbavit starostí a začít žít, která byla napsána v roce 1948, zaznamenala také velký úspěch - prodalo se jí sedm milionů výtisků, a byla přeložena do dvaceti sedmi jazyků.
Tato kniha se okamžitě stala bestsellerem a od prvního vydání v roce 1936 (počítaje v to i revidované vydání z roku 1981) se jí prodalo více než dvacet milionů výtisků. Dosud byla přeložena do třiceti šesti jazyků. V roce 2002 byla kniha Jak získávat přátele a působit na lidi vyhlášena "Businessovou knihou č. 1 za období dvacátého století".
Kromě toho, co se Carnegie naučil od svých žáků, sám tvrdě pracoval na výzkumu, který se zabýval životními postoji úspěšných lidí. Svá zjištění pak zahrnul do obsahu kurzů. A odtud už bylo jen kousek k napsání nejznámější knihy s názvem: Jak získávat přátele a působit na lidi.
A tak se stalo, že jeho kurzy se pomalu přesměrovaly od pouhého zvládnutí řečnických dovedností ke všem těmto zmíněným tématům. Promluvy samotné se staly spíše prostředkem než samotným cílem.
Jeho kurzy se staly natolik populárními, že ho žádali, aby je učil i v jiných městech. A jak šly roky, Carnegie postupně zlepšoval obsah svých kurzů. Pochopil, že účastníci kurzů se nejvíce zajímají o to, jak navýšit svou sebedůvěru, jak zlepšit mezilidské vztahy, jak dosáhnout úspěchu ve své profesi a jak překonat strach a obavy.
"Aniž jsem věděl, co vlastně dělám," vzpomínal později Carnegie, "docela náhodou jsem objevil tu nejlepším metodu na překonání strachu z mluvení na veřejnosti.
Dale Carnegie přerušil svůj výklad, obrátil se k muži, který seděl docela vzadu a požádal ho, aby povstal a pronesl improvizovanou řeč, ve které by popsal kdo je a čím se zabývá. Když tento student svou řeč dokončil, požádal Carnegie dalšího účastníka kurzu, aby také hovořil o sobě, a tak to šlo dále, dokud všichni ve třídě nepronesli krátkou promluvu. Povzbuzováni svými kolegy a pod vedením Dale Carnegieho, se každému podařilo překonat strach a pronést uspokojivý proslov.
V roce 1912 navrhl Dale Carnegie sdružení YMCA v New Yorku, že by mohl vyučovat dospělé mluvení na veřejnosti. Tak, jak se to tehdy dělávalo ve všech kurzech řečnického umění, i Carnegie začal své kurzy s teoretickým úvodem. Ale brzy si všiml, že účastníci jeho kurzů vypadají znuděně a vyčerpaně. S tím bylo něco nutné udělat.
Dale Carnegie byl průkopníkem toho, čemu dnes říkáme hnutí zaměřené na rozvoj lidského potenciálu. Jeho kurzy a knihy pomohly lidem na celém světě získat sebedůvěru.
Dale Carnegie
Uvědomte si, že štěstí nezávisí na tom, kým jste nebo odkud pocházíte - závisí pouze na tom, jak smýšlíte. A proto začněte každý den myšlenkou na dary, za které byste měli být vděčni. Vaše budoucnost z větší částí závisí na tom, jak dnes smýšlíte. Proto naplňte svou mysl myšlenkami, které jsou plné sebedůvěry, lásky a víry v úspěch.
Exklusivní vydání aktualizované pro současnost, vhodné do každé knihovny, pro každého, kdo touží stát se lepším a úspěšnějším člověkem.
První díl nové edice.
Carnegie pro 21. století
Kniha pro všechny, kdo žijí mezi lidmi

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku