Cesty mezi světy - internetové knihkupectví

Cesty mezi světy

KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Francouzské děti jedí všechno

Francouzské děti jedí všechno
Karen Le Billonová
Rok vydání:2013
Vydavatelství:Jota
ISBN:978-80-7462-421-6
Stran:288
Skladem: na dotaz
Kategorie:Dětská literatura, dětská psychologie
Psychologie, psychoterapie, psychiatrie
Životní styl, výživa, kuchařky
Kód:007708
Podobné knihy:GAME INDUSTRY 2
Nastávající a kojící maminky si vaří chutně a zdravě
Mimino návod k obsluze


Cena 298,00 Kč s 10% DPH



"Tato kniha není jen o tom, jak naučit děti (a sebe) dobře jíst, je i o tom, jak vytvořit a udržovat základ civilizované společnosti. Nesmírně se mi líbila. Určitě si ji přečtěte, ať už máte děti nebo ne.” - Laura Calder, autorka knihy Dinner Chez Moi (Večeře u mě doma) a hostitelka v pořadu French Food at Home (Francouzské jídlo doma).
"Humorná a zároveň poučná kniha o kulinářském dobrodružství, které změní život rodičům i jejich dětem.” Patricia Wells, autorka kuchařské knihy The Provence Cookbook (Provensálská kuchařka).
"Vyžaduje to odvahu, přestěhovat se s dvěma vybíravými dětmi do malého francouzského městečka a změnit je v gurmánské všežravce, ale tato kniha dokazuje, že je to možné. Měla by být povinnou četbou pro rodiče i učitele.” - Marion Nestle, profesorka v oboru výživy a veřejného zdraví na New York University, autorka knihy What to Eat (Co jíst).
Francouzské děti jedí v pohodě všechno – a většinou je to zdravé. A nejen to: výskyt dětské obezity je ve Francii mnohem nižší než v Severní Americe, kde je nesprávný způsob stravování tak rozšířený, že ohrožuje zdraví dětí. Takže jak to francouzští rodiče dělají, že dokážou naučit děti tak dobře jíst? A jak francouzská vláda a školský systém podporují rodiny, učitele a zemědělce, aby děti vzdělávali, pokud jde o stravování? Odpovědi na tyto i další otázky najdete v této knize. Když se s rodinou stěhovala do manželova rodného města v severní Francii, byla Karen Le Billonová připravena na některé kulturní rozdíly, ale překvapilo ji, jaké se jí a její rodině dostalo výchovy ohledně stravování, i když zpočátku ji přijímali jen neochotně. Oproti jejím rozmlsaným dcerkám jedly francouzské děti bez problémů cokoli od červené řepy po brokolici, od salátu po špenát, od mušlí po müsli. Její stravovací zásady jsou brzy podrobeny kritice, když je Karen pokárána za to, že svému povykujícímu batoleti podstrčila něco na zub – „To je nejjistější cesta k obezitě!" – a je jí zakázáno dávat starší dceři do školy jídlo namísto školního oběda. Její rodina brzy začíná chápat moudrost obsaženou v pravidlech stravování, která Francouzům pomáhají vypěstovat u dětí zdravé stravovací návyky a dobré způsoby – od rozhodného zákazu "svačinek" po postupy, které se používaly i dřív, ale nějak se na ně pozapomnělo. Děti brzy přestanou být vybíravé a naučí se nadšeně zkoušet nová jídla. Ale opravdová výzva přichází ve chvíli, kdy se přestěhují zpátky do Severní Ameriky, kde je jejich odhodlání "jíst po francouzsku" podrobeno těžké zkoušce. Výsledkem je rodinná stravovací revoluce s překvapivým, ale pozitivním výsledkem, který napovídá, že je třeba se vážně zamyslet a změnit způsob, jakým se naše děti stravují ve škole i doma.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku