Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Dvakrát měř, než rozhodneš! jak se vyhnout myšlenkovým chybám v rozhodování

Dvakrát měř, než rozhodneš! jak se vyhnout myšlenkovým chybám v rozhodování
Michael J. Mauboussin
Rok vydání:2014
Vydavatelství:Management Press
ISBN:978-80-7261-270-3
Stran:224
Skladem:poslední kusy
Kategorie:Ekonomie, komunikace, prodej
Motivace, úspěch, propagace
Řízení, management, ekonomika
Kód:007923
Podobné knihy:Velká kniha o řízení firmy
Velký úspěch v malém podniku
Baťovi muži
Trading na maximum
Jak se stát úspěšnou ženou


Sleva 12% - z ceny 389,00 Kč s DPH
Nová cena 342,00 Kč s 10% DPH


kusů

Michael J. Mauboussin je investičním stratégem, který se pohybuje v odvětví finančních služeb již více než 25 let. Od roku 1993 rovněž vyučuje na Columbia Graduate School of Business, spolupracuje s renomovaným Santa Fe Institute. Je autorem, resp. spoluautorem čtyř knih.
Ve své čtivé knize Michael Mauboussin využívá živých a poutavých příběhů a případových mikrostudií z oblasti podnikání, sportu, vědy i každodenního života, utřiďuje obvyklé myšlenkové chyby, prezentuje pravidla dovolující takovým chybám předcházet, resp. nastiňuje systematický přístup k rozhodování, který významným způsobem nákladné chyby omezuje. Jeho prvky tvoří umění překonávat obvyklé mentální nástrahy, rozpoznávat myšlenkové chyby v situačním kontextu a uplatňovat správné myšlenkové nástroje, jež umožňují formulovat a přijímat lepší a efektivnější rozhodnutí.
Proč je tak nesnadné přijmout dobré rozhodnutí? Michael Mauboussin tvrdí, že se často stáváme obětí zjednodušených mentálních rutin a že správný proces přijímání dobrých rozhodnutí - zejména v situacích, kdy jde o mnoho, kdy jsou naše sázky vysoké - je v rozporu s přirozeným fungováním naší mysli. Ve složitých situacích se naše myšlení uchyluje ke zjednodušeným vzorcům, které zastiňují lepší přístupy k problémům. I v okamžicích, kdy uplatňujeme logické myšlení, podvědomě podléháme společenským či situačním vlivům. Přesto lze kognitivním chybám (např. nesprávnému vyvozování kauzálních vztahů, přílišnému spoléhání se na úsudek expertů, neschopnosti zvážit dostatečné množství možných alternativ, nepřihlížení ke zkušenostem druhých s podobnými problémy, zavádějícímu zjednodušování složitých problémů aj.) předcházet. Naštěstí můžeme překonat "výchozí nastavení" systémů myšlení - můžeme vzdorovat vlastní intuici - tím, že se naučíme "dvakrát měřit", rozhodovací problém si důkladně znovu promyslet (a znovu se zamyslet i nad svým způsobem myšlení).
Pravda je, že některé z nejhorších pohrom nedávné minulosti - pád velkých a významných investičních bank, globální finanční krize - byly výsledkem zdánlivě rozumných rozhodnutí, která přijalo mnoho velice chytrých, inteligentních lidí. Daň, kterou za taková rozhodnutí platí organizace, jejich zaměstnanci i lidé, jimž mají tyto organizace sloužit, je obrovská.
Nikdo nepřijímá chybná rozhodnutí úmyslně. Přesto se jich dopouštíme neustále, bez ohledu na to, jaký je obor naší působnosti, naše specializace, odvětví, v němž pracujeme.
- znovu se zamyslet a přijmout rozhodovací strategie, které jsou mnohem efektivnější, ačkoli třeba jsou v rozporu s vaší intuicí.
S využitím příběhů a případových studií prezentuje pravidla umožňující takovým chybám předcházet a rozpoznat situace, v nichž byste měli "měřit dvakrát"
kteří chtějí přijímat lepší rozhodnutí, probírá obvyklé myšlenkové chyby, jichž se při rozhodování dopouštějí vysoce inteligentní pracovníci odborných profesí.
Kniha amerického investičního stratéga určená nejen podnikatelům a investorům,

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku