Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Dřevo voní... projdi se lesem a pookřeješ

Dřevo voní... projdi se lesem a pookřeješ
Novinka

Prof. Ing. Erich Václav, DrSc.
Rok vydání:2017
Vydavatelství:Petrklíč
ISBN:978-80-7229-606-4
Stran:165
Skladem:ano
Kategorie:Pyramidy,kameny,příroda, energie
Kód:MF144
Podobné knihy:Mahagon, měsíček a špenát exotické rostliny v našem životě - jak a co právě jmenované rostliny spojuje?
Les a lidé motivace a inspirace
Čarovný svět pěti kontinentů cestopis ve fotografiích
Bez lesů jsi v háji, člověče!


Sleva 7% - z ceny 289,00 Kč s DPH
Nová cena 269,00 Kč s 10% DPH


kusů


Jubilejní třicátá kniha se týká obecně celého lesnictví jak našeho, tak tropického a je věnována základnímu pojednání o lesnictví pro mládež od deseti do devadesáti let.

Podrobně se zabývá historií českých lesů od dob českých králů, lesnictvím i myslivostí. Zachycuje lesy v tvorbě českých i světových umělců a všímá si i památných stromů.

Podrobná je i pasáž o české myslivosti, jakož i o řadě věcí, které k lesnictví bytostně patří (mapy, mezníky, pamětní knihy).

Kniha obsahuje i kapitoly o pytláctví a obou českých plavebních kanálech na Šumavě. Významná je i autorova pasáž o Národním parku Šumava a o boji s kurovcem. Stručně je popsána i autorova expertizní činnost. Zvláštní kapitola je věnována nejvyšším, nejobjemnějším i nejstarším stromům světa.

Kniha obsahuje i zevrubnou pozvánku na nevšední lesní koncert a vysvětluje, jak vznikal lesnický obor a stěhování dřevin po celém světě. Následuje i pár kapitol o dřevě, tuzemském i zahraničním, a to jak z Afriky, tak z ostatních svetadílů. Podrobné jsou popisy četných tropických olejnatých rostlin, ovoce, nápojů - čaje, kakaa i kávy.

Závěr knihy se zamýšlí nad úlohou tropických lesů ve světové ekologii a nad tím, zda existují vyhlídky na zlepšení světového životního prostredí.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku