Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Dobro, zlo a řeč v psychoterapii

Dobro, zlo a řeč v psychoterapii
Jaroslav Koťa
Rok vydání:2009
Vydavatelství:Triton
ISBN:978-80-7387-273-1
Stran:264
Skladem:poslední kusy
Kategorie:Psychologie, psychoterapie, psychiatrie
Kód:005588
Podobné knihy:Anatomie lidské destruktivity - můžeme ovlivnit její podstatu a následky?
Psychometrika - měření v psychologii
Testy k Psychologii Atkinsonové a Hilgarda
Dynamika symbolů - základy jungovské psychoterapie
Hormony a lidská mysl


Sleva 7% - z ceny 248,00 Kč s DPH
Nová cena 231,00 Kč s 10% DPH


kusů

To je nejen otázka dobra a zla, ale i otázka nástroje, kterým si terapeut otevírá svět, porozumění a duši druhého - a tím je řeč. V celé kolektivní monografii je patrné výrazné směřování k daseinanalyticky motivovaným úvahám; prostor a uplatnění v ní našli i stoupenci jiných terapeutických postupů.
Shrnuje řadu zkušeností, které byly získány odborníky v oblasti psychoterapie, ale i filosofy a teology a příslušníky dalších disciplín, a rozkrývá důležitost problémů, kolem nichž psychoterapie dlouhá léta krouží, ale málokdy jim věnuje soustředěnou pozornost.
Ukazuje problémy jak z hlediska filosofie a metodologie vědy, tak i z hlediska praktiků - psychoterapeutů.
Kniha, kterou čtenář dostává do rukou, rozkrývá interdisciplinární pohledy na dvě uvedená témata, která jsou součástí velmi složitých kontextů a mezioborových vztahů.
Tři neobyčejně podnětné příspěvky z této konference, které se úzce vážou k tématu řeči ve vztahu k psychoterapii, si čtenář může přečíst v překladu doc. PhDr. Karla Balcara, CSc.
Na téma řeč v psychoterapii pořádala tato vysoká škola i mezinárodní daseinanalyticky orientovanou konferenci, která byla první konferencí o daseinanalytické problematice pořádanou v Praze.
Oba tyto tematické okruhy byly předmětem řady diskusí, interních seminářů a seminářů pořádaných Pražskou vysokou školou psychosociálních studií. Právě na nich bylo inspirováno konečné znění otištěných statí.
Kolektivní monografie vznikla soustředěním řady studií ke dvěma neobyčejně důležitým tematickým okruhům - a těmi jsou otázky dobra a zla v psychoterapii a problematika řeči ve vztahu k psychoterapii.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku