Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Animus a anima v pohádkách

Animus a anima v pohádkách
Marie-Louise von Franz
Rok vydání:2008
Vydavatelství:Emitos
ISBN:978-80-87171-05-9
Stran:104
Skladem: na dotaz
Kategorie:Beletrie, matematika, různé
Dětská literatura, dětská psychologie
Psychologie, psychoterapie, psychiatrie
Kód:007267
Podobné knihy:Bůh nikdy nemrká 50 lekcí pro okliky životních cest
Jak naučit psa, aby netáhl na vodítku
Malý princ - není pohádka jako pohádka, není princ jako princ


Cena 226,00 Kč s 10% DPH

Pro předběžnou rezervaci se musíte nejdříve přihlásit (registrovat).

o analytické psychologii.
Marie-Louise von Franz, Ph.D., (1915-1998) patřila téměř třicet let k nejbližším spolupracovníkům C. G. Junga. Proslula psychologickými výklady mýtů, pohádek, snů a alchymických textů. Je autorkou řady knih
Základem knihy, kterou po autorčině smrti připravil k vydání Daryl Sharp, je série jejích přednášek v Institutu C. G. Junga v Los Angeles. Do rukopisného materiálu, nalezeného v autorčině pozůstalosti, záměrně zasahoval co nejméně, aby tak umožnil čtenářům takříkajíc bezprostřední setkání s jednou z nejvýznamnějších osobností analytické psychologie.
Autor svým osobitým způsobem - s nadhledem a smyslem pro humor - v knize interpretuje několik takových pohádek a při tom zkoumá proměnlivé obrazy dvou archetypů zásadně ovlivňujících lidský život a mezilidské vztahy, které analytičtí psychologové označují jako animus a anima.
Primitivní pohádky - na rozdíl od pohádek moderních - obsahují zkušenosti našich předků, které získali při setkání s archetypickým světem. Proto jsou často hrůzyplné a vystupují v nich různé nadpřirozené či božské bytosti.
Obtížnost výkladu je dána tím, že pohádky zobrazují univerzální funkce psýché, ale přitom neobsahují žádný individuální materiál. Pohádky jsou zcela abstraktní vzorce.
Jung kdysi řekl, že pokud chce někdo důsledně interpretovat pohádku, bere na sebe úkol natolik náročný, že po jeho splnění musí nastoupit na přinejmenším týdenní dovolenou.

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku