Pozoruhodné knihy - internetové knihkupectví
KNIHY PRO VÁS SHÁNÍME, VYKUPUJEME A ZASÍLÁME KAMKOLIV

Přihlášení - Registrace

Pozoruhodné knihy Dárkové předměty Obchodní podmínky Kontakt


Algoritmy pro život - jak využít počítačové algoritmy při každodenním rozhodování

Algoritmy pro život - jak využít počítačové algoritmy při každodenním rozhodování
Novinka

Brian Christian a Tom Griffiths
Rok vydání:2017
Vydavatelství:Jan Melvil Publishing, s.r.o.
ISBN:978-80-7555-037-8
Stran:400
Skladem:ano
Kategorie:Motivace, úspěch, propagace
Beletrie, matematika, různé
Kód:B32502


Sleva 11% - z ceny 399,00 Kč s DPH
Nová cena 355,00 Kč s 10% DPH


kusů


Čemu se mám v práci věnovat nejdřív? Bude lepší zaparkovat na prvním volném místě, nebo jet dál do centra? Kolik bytů mám projít před rozhodnutím o koupi? Půjdeme večer do restaurace, nebo se najíme doma? Kde jsou dvě stejné ponožky?

Poznáváte svou nerozhodnost?

Nejste sami.

Jakkoli to zní překvapivě, v běžném životě neustále řešíme obdobu nejtěžších problémů, jimiž se zabývají informatici. Od počítačů neočekáváme váhání, neefektivitu, ani lítost nad špatným rozhodnutím – proč tedy nevyužít počítačových postupů pro optimalizaci našich každodenních rozhodnutí?

Algoritmy pro život jsou strhujícím pojednáním o způsobech využití počítačových algoritmů v každodenním životě. Autoři dokázali proměnit poznatky z oblasti informatiky ve strategie k řešení mnoha problémů v běžném životě — od hledání partnera či partnerky po nalezení parkovacího místa, od řazení obsahu e-mailové schránky po pochopení fungování vlastní paměti. Všichni se musíme často rozhodovat, ačkoli se potýkáme s nejistotou, časovými omezeními, neúplnými informacemi a rychle se měnícím světem – a v této zábavné knize sahající napříč vědeckými obory nejen že najdete srozumitelně podané praktické rady, jak přitom efektivně využít čas, prostor a úsilí, ale současně pochopíte součinnost algoritmů a lidské mysli.

"Žít podle poznatků informatiky nakonec nevypadá tak špatně. Na rozdíl od většiny jiných rad jsou tyto podpořeny důkazy."

V této důvtipné knize se mimo jiné dozvíte

Jaké algoritmy využíváme intuitivně a jaké bychom k nim měli přidat. Co stojí za to udělat a kdy to včas nechat být. Jakým způsobem dělit svou pozornost. Kolik chaosu se vyplatí akceptovat. Do jaké míry máme poznávat nové věci a kdy si užívat ty ověřené. Jak vyřešit záhadu třídění ponožek. "Intuitivně chápeme, že život je hledáním rovnováhy mezi novostí a tradicí, mezi nejnovějším a nejlepším, mezi riskováním a vychutnáváním si věcí, které známe a zbožňujeme. Vyvstává zde však otázka: jaký poměr vlastně hledáme?"

Sdílet na Twitteru Sdílet na Facebooku